iAtelier – це по-перше надихаючий проєкт, як на мене, а потім вже навчальний.
«Освоєння програмного забезпечення потребує часу, як і освоєння традиційного ремесла. Чи маємо ми оновити концепцію ремесла і ремісника, або ми повинні розглядати майстерність як щось, що постійно розвивається і за допомогою високотехнологічних інструментів займає центральне місце в суспільстві?
Представлені роботи створені учасниками чотирирічного проекту співпраці Crafting Europe із восьми країн: Ірландії, Португалії, Іспанії, Італії, Грузії, Великобританії, України та Нідерландів.» розповідає Єлизавета Мірошниченко

SEED [Nasinnya] – маніфестація життя у виконанні творчої колаборації Юлії Яланжи та Євгена Мельниченка, Yalanzhi Objects, надихає учасників зі всього світу на Dutch Design Week 2022. Світильник уособлює сакральне і футуристичне, поєднуючи #sustainable та #regenerative #materials. Рішенням проекту було переосмислювати форму насіння та створити новий світильник.

Коли ще рік тому я розповідала про концепцію проекту, то мої слова дивували навіть мене. Тоді, в довоєнний час, я говорила про велике значення зерна. В основі його форми – насіння, кісточка фруктова чи горіх – символ життя, непереможної сили та процвітання. Зерно – як символ. Носій життя та інформації. Як символ української ідентичності.

У зерна є чарівна властивість – стратифікація, коли воно оживає і починає проростати після дії на нього екстремальних умов. Будь то пожежа, заморозки, паразити. Іноді зерну потрібно бути з’їденим, щоб після цього прорости. Вирости та дати зовсім новий врожай. Подолати всі перешкоди, що посилаються долею, перезимувати, витримати пожежу та морози, зміцніти та зберегти свою неподільність – здається, місія цілого народу укладена у маленькому насінні.

Я порівнюю українців за своїми людськими якостями з насінням. А насіння з Україною.

Зерно – українське золото, причина багатовікового викорінення. Зараз мене вже зовсім не дивує, чому перед війною це питання постало і в нашій творчості.

Downloads

Follow Us: