29-10-2020 16:54

https://his.ua/article/makosh-collection-keramichni-svitilniki-vid-yalanzhi-objects_2020-10-29

Makosh – витончена, жіночна та напрочуд ніжна колекція світильників, кожен предмет з якої, на думку авторки Юлії Яланжи, може стати справжнім оберегом оселі.

Натхненням для створення колекції стала Макош (Makosh) – берегиня, господиня, покровителька жінок. Слов’яни поклонялись їй та просили аби Земля вродила, адже вважали Макош матір’ю, хазяйкою живої природи, богинею долі та родючості, захисницею та віщункою. Ідею створити керамічну колекцію Юлія плекала давно, та народилася вона саме восени, коли слов’яни збирають врожай, а Макош, за їх повір’ям, ділиться своїми дарами.

Підвісний світильник Techiyaторшер Lileaпідвісний світильник Lilea Sпідвісний світильник Lilea М та світильник Lilea

Так, у Makosh collection металевий каркас символізує міцність жіночого духу та її мудрість, а глиняні пелюстки-намистини уособлюють клітини, гамети, спори чи то пилок, без яких процес запліднення та розмноження у природі просто неможливий. Саме глину з давніх-давен українці використовують у побуті (створювали посуд, дитячі іграшки, прикраси та ін.), шанують її за екологічність та теплоту, тактильність та ніжність. Ці риси можна відчути й зараз: ледь торкнувшись глиняних пелюсток, ви народжуєте мелодію подібну дзюрчанню струмка, створюєте заспокійливий мотив материнської колискової немовляті.

Світильник Lilea

Підвісний світильник Lilea S

Чотири (п’ять, шість, як Макош дасть 🙂 світильників, різних за формою, розміром, висотою та ореолом світіння, виготовляють вручну з глини червоного, білого, сірого та чорного кольорів.

Уже кілька років Юлія Яланжи працює на перетині art & design. У своїй творчості вона зображає дизайн як синергію міркувань, практик та технік, сміливо інтерпретує жіноче начало, нестандартно використовуючи звичні нам матеріали.

Підвісний світильник Lilea М

Підвісний світильник Techiya

Підвісний світильник Techiya

«Всім відомо, що жінки бачать більше відтінків кольору, тонше відчувають енергію, оточують себе приємними звуками та красивими формами. А тактильні відчуття і поєднання матеріалів – невербальна комунікація, завдяки якій кожна з нас створює атмосферу й унікальний світ. Yalanzhi objects вдалося не тільки зібрати ці відчуття, але і втілити в предмети з Makosh collection», – коментує Юлія.

Торшер Lilea і підвісний світильник Lilea М

Підвісний світильник Techiya

Підвісний світильник Techiya і торшер Lilea 

Підвісний світильник Lilea S та підвісний світильник Lilea М

Підвісний світильник Lilea S