Van Abbe museum, Eindhoven, 24 жовтня 2022

_3

Це була неймовірна  міжнародна конференція Crafting Europe: Ремесла та цифрові технології. На ній ми презентували свій проєкт NASINNYA та представили нашу рідну Україну. Дослідження цінності, яку цифрові техніки пропонують ремеслам і навпаки;  досліджуючи художні, технічні та соціальні цінності, перетинаючи кордони.

«Що означає цифрова інтеграція для професійної ремісничої практики?

 Освоєння програмного забезпечення потребує часу, як і освоєння традиційного ремесла.  Чи маємо ми оновити концепцію ремесла і ремісника, або ми повинні розглядати майстерність як щось, що постійно розвивається і за допомогою високотехнологічних інструментів займає центральне місце в суспільстві?» 

Завдяки дослідженням та роботі maker ми намагаємося знайти відповіді та натхнення.  Представлені роботи створені учасниками чотирирічного проекту співпраці CraftingEurope із восьми країн: Ірландії, Португалії, Іспанії, Італії, Грузії, Великобританії, України та Нідерландів.  #CreativeEurope

Спочатку дистанційно, в умовах карантину через Zoom ми розглядали найкращі, приголомшливі майстерні по всьому світу. Ми дивилися на реалізацію творчості без жодних виробничих обмежень! Це реальне щастя). Щастя, що ніщо не може зупинити тебе технічно. Ніхто не скаже тобі, що: “Ну, це неможливо ….” або “Ну, це для нас дуже складно”, або “Соррі, ми пиляємо тільки так, а під кутом вже не можемо”

Основною метою проекту було вдихнути щось нове у ремесло. У нашій групі були зовсім різні ремісники та дизайнери. За підсумками проекту дизайнер вносив нову технологію у ремесло партнера.

У своєму проєкті вирішила переосмислити форму зерна, створити нову форму світильника. Змоделювати та надрукувати нову форму світильника пластиком на 3д принтері. А для формування розсіювача – фрезували форму з МДФ. Із цим допомогли партнери проекту Fab Lab.

У такому живому та тонкому за своєю ідеєю проєкті хотілося розсіювач зробити теж живим і тоді почали вирощувати комбучу величезного розміру. З нею було так багато складнощів, що вона вирішила за час евакуації на початку війни померти, а потім придумала ще багато складнощів із цим експериментом.

Але ми ж круті і в нас все вийшло.

Хлопці з Hack Lab навчили мене фрезерувати самостійно спроектовану фурнітуру та справа пішла. Засунули світильник у валізу і побігли на виставку із сином відпочити трохи від життя під обстрілами.

Downloads

Follow Us: