https://his.ua/article/ekologichna-alternativa-novorichni-igrashki-vid-yalanzhi-objects_2020-12-16

16-12-2020 16:47

Традиційні явища кожного січня — вечеря, яка стає сніданком, плейлист різдвяних комедій довжиною в тиждень та разюча статистика про те, скільки грошей було витрачено на подарунки, скільки їжі викинуто і скільки разів можна було б обернути земну кулю пакувальними стрічками. Кінець будь-якого року — це час, коли ми як ніколи багато витрачаємо грошей та виробляємо сміття. Щоб зменшити в ці дні кількість оточуючого нас пластика (а з ним і сміття), український бренд освітлення та декору Yalanzhi Objects розробив й виготовив колекцію eco-friendly іграшок. Про легкі, але міцні ялинкові іграшки з біокомпозиту ми розповідаємо далі.

Спеціально до новорічних свят український бренд освітлення і декору Yalanzhi Objects розробив та виготовив колекцію eco-friendly іграшок, створених з целюлози. Свій перший виріб з цього біокомпозиту дизайнер і художниця Юлія Яланжи реалізувала понад 5 років тому, а згодом виведена формула матеріалу та постійна практика дозволили зробити виробництво серійним. До того як заснувати власний бренд, дівчина професійно займалася оформленням та декоруванням об’єктів HORECA, тому на власному прикладі знає, наскільки важливою є підготовка до свята і скільки пластикових відходів залишається після неї. Іграшки від Yalanzhi Objects виконані з переробленого паперу, техніку їх створення Юля порівнює з ремеслом і навіть медитацією.

«Ми переробляємо папір і вручну, з усією теплотою та любов’ю, наносимо цей матеріал на форми. Потім даємо їм визріти та висохнути. Фарбування — фінальна стадія, яка здійснюється англійськими екологічними фарбами Little Green. Щоб сімейна традиція тривала, а ялинковий декор відповідав інтер’єру замовника, в роботі ми використовуємо широку палітру відтінків», — коментує дизайнер.

В умовах сучасного світу ми рідко прив’язуємося до одного місця проживання. Ми стали відкритими для нових помешкань, міст та країн. Та щоб омріяна локація стала реальністю, щоденне споживання радять звести до мінімуму, як, власне, і купівлю побутових речей. І чим частіше ми проводимо ревізію у своїх речах, тим менше можливості чомусь старому та габаритному затриматися в загальному списку.

«Скриня зі старими сімейними іграшками для мене як сімейний альбом зі світлинами. Та крихкі й старі іграшки з часом перестають бути звичайними прикрасами, вони переходять в ранг реліквій, адже ми припиняємо ними користуватися і починаємо охороняти їх від небезпеки», — розмірковує Юлія.

Створені дизайнером іграшки — це не тільки еко-альтернатива масовому декору, зробленому найчастіше в Китаї, але і можливість прикрасити ялинку справжніми артоб’єктами. Як і інші предмети бренду, вироби з цієї лімітованої колекції довговічні, не вимагають особливого догляду, але будуть вдячні дбайливому зберіганню — виключно, щоб радувати вас та ваших близьких багато років.

«Пари, які не розійшлися в карантин, тільки посилили сімейний зв’язок та важливість родинних традицій. Ми стали більше часу проводити разом, а швидкоплинне життя прикрашати рідкісними та напрочуд важливими для нас ритуалами: це і читання книг, і базар у суботу, і сирники на недільний сніданок, і спільний перегляд фільму під картатою ковдрою. Підготовка до новорічних свят — це особливий процес взаємодії, в результаті якого народжується не тільки святковий настрій, але й сімейне диво. Все наше життя складається зі спогадів, і тільки від нас залежить, якими ці спогади будуть. Теплими, рукотворними, наповненими любов’ю і втіленими в символічних предметах. Мені здається, новорічний декор від Yalanzhi Objects може стати традицією не тільки нашого бренду, але і багатьох родин, які поділяють наші цінності та намагання», — завершує надихаючу розповідь Юлія.